Narystė

Stojant į asociaciją „Atvirasis žemėlapis“ jūs turite patvirtinti savo tapatybę (tiksliau vardą ir pavardę). Tai reikalinga tam, kad į asociacijos narius nebūtų prirašyta netikrų žmonių ar apskritai kokių išgalvotų personažų (Darth Vader’io labai nenorime priimti).

Taigi kol kas paprasčiausias būdas yra naudoti elektroninį parašą.

Pradžioje parašykite dokumentą, pavyzdžiui prašymą priimti į asociaciją, ir išsaugokite jį pdf formatu. Pats dokumento tekstas realiai nėra svarbus, svarbus tik asmuo, kuris pasirašo. T.y. jei dokumente prašoma priimti „Vytautą Didįjį“, o dokumentas pasirašytas „Stepono Batoro“, tai į asociaciją bus priimtas Steponas Batoras.

Dokumentas gali atrodyti tarkim taip:

Prašymo pavyzdys

Jūsų sukurtą pdf dokumentą reikia pasirašyti. Yra ne vienas būdas, kaip galima pasirašyti dokumentą - galite naudoti jums priimtiniausią. Toliau parodysime, kaip tai daroma naudojant https://www.gosign.lt.

Prisijungę prie gosign svetainės spauskite mygtuką „Išbandyti“ ties „Pasirašyti dokumentą“:

Pasirašyti dokumentą

Sistema paprašys jūsų įkelti dokumentą. Spauskite įkėlimo mygtuką ir nurodykite jūsų ką tik sukurtą pdf failą.

Įkelti dokumentą

Pasirašant dokumentą galite nurodyti paskirtį, vietą ir pan. bet galite ir nenurodyti. Šita informacija realiai nėra naudojama. Spauskite mygtuką „Mobiliuoju telefonu“, jei naudosite mobilųjį parašą, arba bet kurį kitą pasirašymo būdą, priklausomai nuo to, kokį parašo variantą naudojate.

Dokumento įkėlimas

Pasirašinėjant sistema paprašys įvesti jūsų asmens kodą. Šitą asmens kodą narystę tvarkantys asociacijos „Atvirasis žemėlapis“ nariai galės matyti, bet realiai asmens kodas niekur nebus naudojamas ir niekur nebus registruojamas. Pats pdf dokumentas po registravimo bus ištrintas, kad jūsų asmens kodo neliktų paraše. Taigi jūsų asmens kodas viešai niekur nebus skelbiamas ir netgi niekas jo neturės ilgiau nei vyks registravimo procedūra.

Pasirašymas

Suvedus asmens kodą, gausite patvirtinimo prašymą savo mobiliajame telefone. Jei naudojate kitokį (ne mobilų e-parašą), tai patvirtinimas bus pagal parinktą pasirašymo būdą.

Pasirašius gausite pranešimą, kad dokumentas sėkmingai pasirašytas.

Spauskite mygtuką „Atsisiųsti“, kad atsisiųstumėte jau pasirašytą dokumentą (pdf). Nesupainiokite su pradiniu pdf failu, kurį jūs sukūrėte.

Pasirašyto dokumento atsisiuntimas

Gautą pasirašytą pdf failą siųskite adresu naryste@openmap.lt

Narystę tvarkantis žmogus toje pačioje gosign sistemoje patikrins, kas pasirašė atsiųstą dokumentą. Būsite įrašytas į asociacijos „Atvirasis žemėlapis“ narių sąrašą ir gausite apie tai elektroninį laišką tuo pačiu adresu, iš kurio siuntėte pdf failą.

Sąraše bus laikoma tik: vardas, pavardė, įrašymo į sąrašą data.

Sąrašą bet kuris narys galės pasižiūrėti asociacijos narių susitikimų metų arba paprašius. T.y. viešai (asociacijos svetainėje) sąrašas skelbiamas nebus.